İbrahim ÖRS
İbrahim ÖRS
Facebook ile Takip Et!
Twitter'dan Takip Et!
Mesaj Gönder!

ESETÇE GELİŞİYOR.

ESETÇE GELİŞİYOR.

Esetçe Belediye Başkanı İbrahim Örs, göreve geldiği bir yıllık çalışmalarını değerlendirerek, Esetçe Beldesinin yenilendiğini söyledi.

İbrahim Örs, sitemize yaptığı açıklamada, 2014 yerel seçimlerinden sonra göreve geldikleri gibi Esetçe’nin en büyük sorunu olan yol sorununu büyük ölçüde hallettiklerini kaydederek şöyle konuştu: “Göreve gelir gelmez çamur deryasına dönen yollarımızı ilk iş olarak halkımızın rahat yürüyebileceği bir hale getirdik ve yaklaşık 70.000 M2 kilitli taş döşedik. Belde içinde toplam yollarımız 170.000 M2, 70.000 M2'si taş döşenirken kalan 100.000 M2'yi profesyonel stabilize kaplamasını yaptık. Bu çalışmaları 4-5 ayda tamamladık. Hamzadere Barajının sulama alanına girmeyen Esetçe beldesinin arazilerinin sulama alanına sokabilmek için müracaat ettik ve projenin içine dahil ettirdik. 24.000 dekar Esetçe tarım arazisi sulama alanına girmesini sağladık. Kalan kısım için ek talepte bulunduk. Belde mezarlığımızın eski halini bilenler biliyor, yılanlıktı, yeniden düzenleme yaptık ve duvarlarını yeniden yaptık. Okulun dış duvarlarını boyasını yaptık. Belediye binasının içinde tadilatlar yaptık. Daha önce dökük yıkık birçok yeri yeniden yaptık. Belde camimizin kazanı çalışmıyordu, yeniden değiştirdik ve çalışır hale getirdik. Belediye hiçbir benzinlikten mazot alamayacak durumdaydı, firmalarla görüşmeler yaparak bu problemi çözdük ve yeniden anlaşmalar yaptık.

DERE ISLAHI

D.S.İ.nin yürüttüğü daha önce başlayan dere ıslağında eksik ve dar olan alanlar yeniden yapılması için müracaat ettik ve geniş ve beldemize yaraşır bir dere ıslağının yapılmasını sağladık. Dere ıslağı bitince dere boylarında yürüyüş yolları yapılacak. Dar köprüler genişletildi. En son beldemizin anayolundaki köprü’yü belediye olarak genişletilerek yeniden yapımına başladık.

PARKLAR

Beldemizin girişinde, E-100 Karayolu boyunda bulunan yaklaşık 6.500 m2 yeşil alanı daha önce park yapımı için projelendirmiştik. Edirne Belediye başkanımız Recep Gürkan bizlere söz verdiği gibi oranın yapımını üstlendi. Edirne Meclisinden AKP üyelerin red oyuna rağmen geçirerek belde halkımıza kazandırılacağı ve Ramazan Bayramına yetiştirileceği sözünü verdiler. Burada Park alanı, Düğün Salonu, Restaurant’ı olacak, Çocuk parkları, fitnes alanları ve köyümüz kadınlarımızın El emeklerinin satılacağı dükkânlar olacak. Dışarıdan yoldan geçen yabancılarında oturup yemek yeyip çay içecekleri alışveriş yapacakları bir alan olacak. Keşan Belediyesi de birçok destek sağlayacak bizlere. Kardeş CHP’li belediyeler beldemize büyük destekleri var.

TOPRAK REFORMU

İbrahim Örs, Toprak Reformu çalışmalarında tam gaz mücadeleye devam ettiklerini ve mutlaka bunun çözüleceğini söyledi. Murat Koru’nun da mahkemeleri devam ediyor, belediye olarak bunun takibini yapıyoruz.

MERALAR

Mera’da 2003'te meralar tapu tescili yapılmış daha önce Esetçe Belediyesi buna müdahil olmamış biz şimdi bu konuda mücadelemiz devam ediyor. İnşallah ümidimiz var. Avukatlarımız bu işleri takip ediyor.

Diğer Haberler Tümü

Başkanımızın Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Başkanımızın Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

24 Kasım 2015 13:27 | Hit: 1.515
Başkanımız Alay Komutanını Ziyaret Etti.

Başkanımız Alay Komutanını Ziyaret Etti.

24 Kasım 2015 13:25 | Hit: 1.515
Esetçe Teröre Lanet Yağdırdı.

Esetçe Teröre Lanet Yağdırdı.

14 Eylül 2015 08:58 | Hit: 1.755