T.C. Esetçe Belediyesi
Anasayfa

2023 yılı Buzağı Desteklemesi 1. Dönem başvuruları 02/01/2024 tarihine kadar yapılacaktır. 1. Dönem Buzağı Desteklemesi başvurusu bulunan yetiştiricilerin 2. Dönem Buzağı Desteklemesi başvurusu yapmasına gerek olmayıp, 2023 yılı içerisinde bir kez başvuruda bulunması yeterlidir.

En az 50 baş dişi sığırı, soğutma tankı ve makineli sabit sağım sistemi bulunan işletmeler, 4 aydan önce buzağı satabilir. Bu buzağılar 120 gün yaşamış ve aşıları tamamlanmış ise desteklemeden yararlanır. Bu koşulları sağlayan işletmeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Başvuruda bulunan yetiştiricilerimizin dilekçeleri İl Müdürlüğüne gönderilecektir. Diğer yetiştiricilerin buzağılarını 4 aydan önce satması veya aşılarını tamamlamaması durumunda Buzağı Desteklemesinden yararlanamayacaklardır.

 

Yetiştiriciler üyesi bulundukları yetiştirici birlikleri veya kooperatifleri aracılığı ile başvuruda bulunacaklardır. Yetiştirici birliği veya Kooperatif üyeliği bulunmayan yetiştiriciler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bireysel olarak başvuruda bulunacaklardır.

 

Yetiştiricilere duyurulur.